Visur gerai, bet namuose geriausia

                    Lietuvoje sparčiu tempu vyksta emigracija. Suprantama ji vyskta ne iš gero gyvenimo, o dėl to, kad žmonės nebesijaučia reikalingi savo tėvynei: trūksta darbo pasiūlymų arba darbai būna ganėtinai sunkūs ir už mažą atlygį, už kurį tik galvoji kaip čia sudurti galą su galu. Nemažai tenka paieškoti kol atsiranda padoresnis darbo pasiūlymas su atlyginimu iš kurio jau galima ir kažką pasitaupyti. Taigi piniginė situacija Lietuvoje nėra gera, nors sako, kad gyvenimas Lietuvoje gerėja, bet turbūt tas gerėjimas tokio lygio kaip ir kas mėnesį darbuotojams pridedant po vieną centą prie atlyginimo būtų galima pasakyti, kad atlyginimai kyla ir tai būtų tiesa, tačiau ta tiesa būtų visiškai absurdiška. Bet kaip ir minėjau galima ir čia surasti neblogą darbą tik aišku tam reikia skirti nemažai laiko ir kartais tenka pakeisti ne vieną darbovietę iš eilės, kur patenkama į vietą, kuri jau atitinka lūkesčius.

                    Kas vis dėl to pasirenka tą variantą, kai nusprendžia vykti gyventi į užsienį atlyginimo problemą dažniausiai išsprendžia ir dirba darbą už kurį mokamas kur kas didesnis atlyginimas nei Lietuvoje. Tačiau dirbant trumpam laikui užsienyje gaunamas darbas būna dažnai fizinio pobūdžio, o sąlygos dirbant tokį darbą taip pat neįdealios sveikatai. Nuo pastovių netaisyklingai nešiojamų svorių ir didelio sunkaus fizinio darbo kenčia kūnas. Sveikatai tai galbūt atsiliepia ne iš karto, o tik prabėgus kuriam laikui. Gauti trumpalaikį darbą su geresnėmis sąlygomis ganėtinai sunku, nes reikia tam jau ir patirties turėti, o jos nespėsi įgyti kai jau reikės vasarai išvykus dirbti vėl grįžti atgal, o ir pats darbdavys nenorėtų suteikti geresnės darbo vietos žinodamas, kad greitai išvyksi. Pasilikus gyventi užsienyje ilgam laikui, jau galima kaupiant patirtį ir laikas nuo laiko kopti aukštyn laipteliais. Regis pasiekiama darbe vieta į kurią gali eiti gražiai apsirengęs ir grįžti taip pat gražiai atrodantis neišsitepęs, tačiau vis dėl to lieka jausmas, kad truputį esi svetimas tenykščioje aplinkoje, nors ir kalbą moki, tačiau vis tiek lieki toks kaip ne savas, bet užsenietis kitataučių tarpe. Darbe galbūt ne visuomet pavyksta jaustis lygiu su kitais, o ir už darbo ribų aplinkiniai žiūri kiek kitaip. Nesakau, kad tai rasizmas, bet tiesiog kultūrų skirtumai ir pačios aplinkos suvokimas augant skiriasi ne vienodoje aplinkoje, o užaugus susiformuoja tam tikri požiūriai pagal vietoves, kuriose žmonės užauga. Pavyzdžiui humoras gali būti skirtingai suvokiamas vienokių ir kitokių šalių gyventojų, jis gali būti nevienodas, taip pat išlieka ir kiti niuansai. Neneigiu visu šimtu procentų, kad bandant pritapti visiems kitoje šalyje gali kilti sunkumų, tačiau daugelis manyčiau su tuo susiduria. Be to draugai, tėvai ir kiti giminaičiai bei artimi žmonės tau gerai pažystami lieka tau nepasiekiami gyvenant svetur. Išvažiavusiems į užsienį gyventi su šeima jau atrodo kiek geresnis variantas negu vienam, nuo pat pradžių yra antra pusė su kuria galima leisti laiką kartu, tačiau daugelį kitų dalykų vis dėl to tenka pradėti nuo nulio.

                   Grįžus gyventi arba gyvenant Lietuvoje pinigine prasme gali būti sunkoka, tačiau kas liečia bendravimą ir žmonių tarpusavio sąntykius Lietuvoje manau atsiras daugiau žmonių negu užsienyje su kuriais bus galima rasti bendrą kalbą bei linksmai praleisti laiką.

13 391 komentaras apie “Visur gerai, bet namuose geriausia”

  1. Hey are using WordPress for your site platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and set up my own. Do you need any html coding knowledge to make your own blog?
    Any help would be greatly appreciated!

  2. I do accept as true with all the ideas you have presented on your post.
    They’re very convincing and will definitely work. Nonetheless,
    the posts are too short for beginners. Could you please
    extend them a little from subsequent time? Thanks for the post.